12 بهمن 1395 16:34:50
استاندار خراسان شمالي؛ اجراي تصميمات رياست جمهوري در استان نسبت به ساير استانها، تسريع يابد
استاندار خراسان شمالي در حضوردكتر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور خواستار تسريع اجراي تصميمات رياست جمهوري در خراسان شمالي نسبت به ساير استانها شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان شمالي؛ محمدرضا صالحي در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان اظهار داشت:سازمان برنامه و بودجه كشور اقدامات در خور توجه اي را نسبت به اين استان تازه تاسيس شده انجام داده كه بابت تمامي آن اقدامات سپاس ويژه اي را داريم.
وي در ادامه به گوشه اي از اقدامات سازمان برنامه و بودجه كشور براي اين استان اشاره داشت و افزود:تعريف رديف خاص براي توسعه استان به لحاظ ساختاري در لايحه بودجه 96،رشد بودجه هزينه اي استان در لايحه بودجه 96 از 133 ميليارد تومان به 174 ميليارد تومان،تخصيص اعتبار جهت محور اسفراين به شيروان و بازگشايي رودخانه سومبار از اهم اين اقدامات است.
صالحي در ادامه سخنان به چندين مورد درخواست اين استان از سازمان برنامه و بودجه كشور نيز اشاره كرد و گفت: تخصيص اعتبار جهت ارتقاي شاخص هاي بهداشتي و درماني استان، تخصيص اعتبار100درصدي براي باند دوم محور گرگان به جنگل گلستان،جبران كسري اعتبارات هزينه اي در سالجاري ، دستور پرداخت متوسط 70 ساعت اضافه كار به كاركنان دولت براي خراسان شمالي و دستور تخصيص اعتبارات صددرصدي احداث راه آهن بجنورد، اسفراين و گرگان از درخواست هاي مهم اين استان است كه اميدواريم با قرارگيري در اولويت هاي سازمان برنامه و بودجه كشور شاهد پيگيري اين موضوعات به طور كامل باشيم.
صالحي در بخش ديگر سخنان خود اشاره اي اجمالي به اقدامات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان داشت و ادامه داد:برگزاري 23 جلسه با 35پروژه مصوب، اجراي پروژه هاي جديد در راستاي رشد اقتصادي استان، ارتقاي راندمان آبياري از طريق سيستم هاي نوين،مجوز جذب سرمايه گذاري خارجي به ارزش 3هزار و 367 ميليون دلار و تصويب 628 پروژه در دهه فجر امسال بخشي از مهم ترين اقدامات اين ستاد در استان است.
گفتني است در اين جلسه از خدمات حسن نادري قدرداني و مجيد پورعيسي بعنوان رييس جديد سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان معرفي شد.


Powered by Tetis PORTAL