3 دي 1395 14:37:39
دكتر ربيعي: 10ميليون كارگر حاشيه نشين بيمه شدند/ لودرها در پتروشيمي 2 مشغول مي شوند

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جانشين معاون اول رئيس جمهور در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان خراسان شمالي گفت: 10 ميليون كارگر حاشيه نشين شهري كه هيچ حمايت درماني نداشتند زير پوشش بيمه قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالي دكتر علي ربيعي صبح جمعه در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي خراسان شمالي اظهار كرد: از اين نظر گام هاي خوبي برداشته شده و امروز هزينه درمان در روستاها به هفت تا 10 درصد رسيده است در حالي كه در گذشته اين قشر 70 درصد هزينه هاي درمان را متقبل مي شدند.

وي با بيان اينكه تا پايان سال هيچ خانواده 2 معلول بي خانه نخواهيم داشت، افزود: در آينده نيز خانه دار كردن خانواده هاي معلول و سرپرست خانوار را دنبال مي كنيم.

 700 هزار شغل در كشور ايجاد شد

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با بيان اينكه 700 هزار شغل در كشور ايجاد كرديم گفت: با اين وجود وضعيت اشتغال در كشور قابل ملموس نيست و حتي برخي كه از دولت نيز پول مي گيرند مي گويند كه از نظر اشتغال در كشور كاري انجام نشده است.

وي افزود: با جرات و اطمينان مي گويم كه امسال، سال شكوفايي فعاليت هاي دولت در حوزه هاي مختلف است و در سال آينده در جهش اقتصادي قرار خواهيم گرفت.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه با بيان اينكه قدرت خريد برخي از مردم كاهش پيدا كرده است گفت: هنوز هم برخي از اقشار جامعه قدرت خريد كمتري دارند كه اين قابل قبول نيست بايد در اين راستا اقداماتي اساسي انجام دهيم.

وي با بيان اينكه از جايي برداشت و در مكاني ديگري هزينه كردن اقدامي درست نيست افزود: بايد براي افزايش قدرت خريد مردم كارهاي اساسي و زيربنايي و با برنامه انجام شود تا منجر به افزايش درآمد اقشار مختلف شود.


Powered by Tetis PORTAL