اخبار و رويدادها
13 مهر 1396 11:54:19
قدرداني از رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان شمالي در همايش روز ملي دامپزشكي

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان شمالي در همايش روز ملي دامپزشكي براي تدابير و نگاه ويژه اي كه رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان جهت توسعه منابع و امكانات دامپزشكي استان داشته اند، قدرداني شد.

استاندار خراسان شمالي نيز در همايش روز ملي دامپزشكي با بيان اين كه نام دامپزشكي با امنيت غذايي، سلامت عمومي، تامين غذاي حلال و توليد و اقتصاد مقاومتي عجين شده است، گفت: شاخص هاي فني و توسعه اي دامپزشكي استان در دولت تدبير و اميد ارتقا يافته و در حوزه توليد، پيشگيري، درمان و پشتيباني، رشد قابل ملاحظه اي داشته است.

ايشان با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد توجه خاصي به مقوله بهداشت و سلامت جامعه داشته است، حمايت از دامپزشكي را نيز در زمره همين موضوعات خواند و گفت: تعداد واحدهاي فعال پرورش طيور صنعتي استان از 58 واحد در دولت دهم به 76 واحد در دولت يازدهم افزايش يافت و واحدهاي آبزي پروري نيز از 62 به 97 واحد رسيد. هم چنين شمار كندوهاي زنبورعسل در استان از 79 هزار به 168 هزار واحد رسيد و آمار جوجه ريزي در مرغداري ها هم از 15 ميليون به 31 ميليون قطعه افزايش داشته است. وي با افزودن اين كه ميزان واكسيناسيون طيور در استان هم از 75 ميليون دز در دولت دهم، به 93 ميليون دز در دولت يازدهم رسيد، تصريح كرد: آمارها همگي حاكي از رشد توليد و بهبود شاخص هاي پيشگيري و درمان دامپزشكي و نيز شاخص هاي مالي و اداري است؛ به گونه اي كه اعتبار تملك دارايي هاي سرمايه اي دامپزشكي استان هم از 5 ميليارد تومان در دولت دهم، اكنون به بيش از 17 ميليارد تومان رسيده است.

مقام عالي دولت در استان هم چنين با يادآوري اختصاص 910 ميليون تومان به اداره كل دامپزشكي در شوراي برنامه ريزي استان، ابراز اميدواري كرد كه با همت و تلاش و هم افزايي همه دست اندركاران اين مجموعه، دستاوردهاي بيشتري نصيب استان شود.

در اين همايش از استاندار خراسان شمالي ورئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و همچنين شمار ديگري از مسئولان استان به عنوان حاميان دامپزشكي قدرداني شد. تجليل از نمونه هاي بخش توليد و كاركنان نمونه بخش دولتي و خصوصي دامپزشكي استان هم پايان بخش مراسم بود.


Powered by Tetis PORTAL