3 دي 1395 14:36:7
استاندار: خراسان شمالي در صدور مجوز سرمايه گذاري رتبه نخست را دارد

استاندار خراسان شمالي گفت: استان در صدور مجوزهاي صادر شده براي سرمايه گذاري خارجي رتبه نخست را در كشور دارد و 30 درصد مجوزهاي صادر شده متعلق به اين خطه است.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالي، محمدرضا صالحي جمعه در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي خراسان شمالي با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي اظهار كرد: به همين منظور بايد براي عملياتي شدن اين پروژه ها تلاش كنيم.

وي از صدور چهار مجوز ساخت طرح هاي مختلف نظير نيروگاه خورشيدي و پالايشگاه خبر داد و افزود: براي اجرايي شدن اين پروژه هاي بزرگ نيازمند همكاري و هماهنگي هستيم.

وي با بيان اينكه خراسان شمالي تاكنون در زمينه سرمايه گذاري طبق آمارها در آخرين رتبه كشوري قرار دارد گفت: بايد تلاش كنيم تا با اجرايي كردن طرح هاي بزرگ، رونق اقتصادي و سرمايه گذاري را فراهم كنيم.

استاندار خراسان شمالي گفت: اين استان شكاف عميق تاريخي با استان هاي ديگر كشور از نظر سرمايه گذاري و اقتصادي دارد و از نظر زير ساخت ها بسيار عقب است ، اين در حالي است كه حتي يك متر آزاد راه ندارد.

صالحي افزود: در زمينه وضعيت بيكاري اين استان برابر با متوسط كشوري است و نرخ مشاركت اقتصادي نيز رو به افزايش است اما از نظر درآمد سرانه نصف درآمد كشور است.

وي بر واگذاري پروژه هاي نيمه تمام به بخش خصوصي تاكيد كرد و گفت: متاسفانه تنها يك پروژه در زمينه آب و فاضلاب به بخش خصوصي واگذار شده است كه ضعف هاي زيادي در اين زمينه داريم.


Powered by Tetis PORTAL